Традиційний весільний рушник, запис лекції
Тема рушника - одна з провідних у традиційній українській культурі.
Чому саме весільні рушники мають таке велике значення для нашого народу?
Найважливішими в житті кожного з нас є три ключові моменти – народження, весілля та смерть. Якщо смерть і родини не знають години, то весілля - це тріумф життя, свято, до якого готувались заздалегідь, не шкодуючи коштів, матеріальних ресурсів і зусиль.
Особлива роль покладалась на майбутню наречену, яка до весілля у скриню повинна була надбати посаг і в ньому важливу частину становили рушники.
На лекції:
• Розглянемо автентичні вишиті рушники Центральної та Лівобережної України, переважно Черкащини (етнічна Південна Київщина) та Полтавщини.
• Довідаємось скільки рушників в давнину вишивала дівчина до весілля.
• Приготування до вишивання весільного рушника: візерунок, полотно, нитки, голки.
• Звернемо увагу на розміри рушників та технологію виконання рушникових швів або заповнень.
• Етапи вишивання весільного рушника: з чого почати, як організувати процес та правильно закінчити.
• Розповімо про правильне застосування рушників у весільному обряді та яких помилок важливо уникати при цьому.
• Подаруємо 2 схеми вишивки весільних рушників в повному розмірі в форматі PDF: плечовий рушник для старостів та рушник для благословення з Миргородщини, Полтавська обл.
Спікер - Юрій Мельничук, етнолог, майстер народного мистецтва з вишивки з 1993р., член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (НСМНМУ)
Лекція в запису. Ви можете її переглядати в будь який зручний час. Доступ до всіх матеріалів лекції, в тому числі до фото і схем вишивки у вас залишиться назавжди в особистому розділі сайту "Моя майстерня" відразу після безпечної оплати карткою будь-якого банку світу.
Як навчитись вишивати рушниковими швами в детальному майстер-класі: Рушникові шви і виповнення. або повному курсі Як вишити рушник, п'ять технік вишивки.