Рушник з експозиції Музею етнографії та художнього промислу у Львові (Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН ), який мене просто зачарував.
Підписаний він як «Рушник. Одеська обл. 1940 - 50-і рр.»
Але, судячи зі смуги вишивки вздовж одного краю рушника, це не просто рушник, а саме божник, який вішали над образами.
Такий рушник не часто зустрінеш. Принаймні в книзі подружжя Причепіїв «Вишивка Східного Поділля» я не пригадую божників.
Техніки вишивки класичні: пряма гладь, качалочки, штапівка. Навчитись вишивати цими техніками запрошую на мій спеціальний курс Рахункова гладь для початківців або в детальному спільному курсі Як вишити рушник в якому є всі зазначені техніки вишивки і більше. Переходьте по лінках і обирайте курс який вам до вподоби. Доступ до навчальних матеріалів у вас залишається назавжди. Вишивайте коли вам зручно а я завжди на зв'язку в закритому чаті курсу.
Цей рушник чарівно несиметричний - вишивальниці не вмістились по 2 «дерева» в ряд. Але в нижньому ряді не вмістився правий, а в верхньому – лівий. Можна сказати, що він симетрично несиметричний. І в цьому є певна краса, він живий завдяки такій «недосконалості».
Основний візерунок вишитий качалочками.
Рядочки штапівки теж милі, не зигзаг, а чергування прямих і косих стібків.
І колір, поєднання синього і червоного, навіть в такому вилинялому стані, просто досконале.
Буду рада, якщо цей рушник вам відгукнеться і буде відшитий. З радістю допоможу порадами в курсах Рахункова гладь для початківців та Як вишити рушник.