Моє найсильніше враження Нового року - фото рушника 1746р. з фейсбук сторінки William Jula який ніби передає вітання рушнику Юлії Любенко з Чернігова, який вона любязно надала на 8-му онлайн виставку Вишиваний твір.
В книзі Віри Зайченко. Вишивка Чернігівщини. Рушники. Каталог колекції Чернігівського історічного музею імені В.В.Тарнавського цей рушник знаходиться в розділі Південно-Східна Чернігівщина.
До нього опис: И-275 лляне домотканне полотно, заполоч; вишивка лічильною гладдю, виколюванням, мережкою, штапівкою.
Орнамент геометричний: широка смуга з дрібних ромбів, підкреслена вузькою мережкою; угорі вишита дата 1746. Вишивка виконана білими нитками. До кінців прикріплені біло малинові торочки. Плями, дірки. 204х22см.
Юлія Любенко назвала свою роботу Рушник 1746: Чому і що таке 1746? А тому, що мій рушник є реплікою до вишитого рушника, який було створено у 1746 році. І він зберігається в Чернігівському історичному музеї. А вподобала його та хотіла вишити давно, тож мрія здійснилася. Було цікаво чи впораюся з солов’їними вічками та шабаком, адже вперше вишивала даними техніками.
Як бачите, пані Юлія впоралась на відмінно! Рушник вишитий на домотканому лляному полотні.
Використані техніки: пряма гладь, коса гладь, курячий брід, солов’їні вічка, мережка абак, підгин прутиком
В перший день цього року мені дуже хочеться поділитись з вами самим важливим планом Prekrasa Studio на 2021:
Чергова онлайн виставка Вишиваний твір буде!
Вже зараз з впевненністю кажу: готуйте ваші неймовірні роботи з техніками вишивки, які пройшли через віки. Вони дають сили і гріють душу.
Вітаю вас з Новим Роком! Бажаю родинного затишку, міцного здоров’я, здійснення мрій, радості в кожному дні! Часу та натхнення для улюбленого вишивання.Творіть красу в середині себе та навколо!
Навчитись вишивати, перейняти досвід відомих майстрів України, запрошую з нами в онлайн школі української вишивки Prekrasa Studio.
Ольга Нарбут засновниця Prekrasa Studio, з великою вдячністю майстрам вишивки які творять, відтроджують і зберігають цю рукотворну велич.