Старовинний верхній хутряний короткий (тільки до пояса) одяг без рукавів, оздоблений різнобарвними нитками. Безперечно, цей вид одягу є найбільш давнім і найбільш простим, а тому й зовсім однаковим як для жінок так і для чоловіків, - кажуть поважні словники а ілюструє кептар з фондів Національного музею архітектури і побуту України
Кептарі носило усе українське населення Карпат- як на східному, ітак і на західному їхніх схилах, а також гірське населення Трансільванії, Румунії та Сербії. На Буковині кептар іноді буває вишитим квітковими мізерунками з яскравої кольорової шерсті або навіть шовку, іноді ж ці вишивки замінюють нашивками з різнокольоровога сап’яну, що утворюють дуже вигадливий і часто пишний візерунок, особливо в гуцулів. Таким самим багатством орнаментації вірізняються кептарі галицьких та угорських гуцулів, у бойків вони значно простіші, а в лемків трапляються дуже рідко.
«Студії з української етнографії та антропології» Федір Вовк
Покроково як вишивати таку зірку-квітку що прикрашає кишеньку в безкоштовному майстер-класі ТУТ
Майстер-клас складається з допису з покроковими фото процесу вишивання візерунку. Рекомендую його сміливо використовувати для оздоблення одягу, аксесуарів, предметів інтер'єру та, навіть, ялинкових іграшок. Візерунок простий і емоційно теплий, можна вишивати разом з дітьми.