Текст та світлини з видання: Альбом українських узорів: (гладь, вирізування і мережка) / зібр.: Я. і Г. Клунними. - Київ : [Б. в.], 1915. Опублікованого на фейсбук сторінці Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного
«Всі узори для цього альбому зібрані в Зіньківськім повіті, на Полтавщині. Далекий од залізниць повіт ще зберіг у собі старі багацтва краси. Не бажаючи однімать од його авторських прав, ми й присвячуєм йому свій альбом.
Пройде залізниця – і хтозна, чи не поступляться ці багацтва перед фабричними виробами. Багато старих вишитих жіночих рукавів іде на торби для борошна, квасолі… Узори для рукава 1-го листа взяті з торбини, в якій принесені були до нас сушені сливи. А хто нас упевнить, що узори з торбин знімаються на нові сорочки».
Я. і Г. Клунні. Зіньків. 1914 р.
Дивлюсь на вцілілі аркуші альбому, читаю роздуми тих, хто зібрав ці візерунки на початку минулого століття.... Радію, що вони повертаються на нові сорочки руками кращих вишивальщиць з різних куточків України.
Альбом можна завантажити на сайті Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного за посиланням.
Щоб зберегти допис в Улюблених і завжди мати під рукою в вашому особистому профілі - просто натисніть ❤️ А навчитись вишивати гладь, вирізування і мережку можна прямо тут, на сайті у відомих майстрів України, в затишку дому, де б ви не жили. Просто зареєструйтесь на курс і творіть!
З іншими старовинними виданнями по українській вишивці ви можете ознайомитися в нашій Бібліотеці.