Я давно мріяла утнути щось таке вовняною ниткою, по грубому полотні і щоб був саме верхоплут! Тут все склалось: і джутова мішковина, і 100% вовняні нитки з Прибалтики та наші, і навіть, солома в центрі Києва. Я пошила подушку для відкритого балкону. Можна для тераси, бабусиної хати, дачі чи для домашніх улюбленців. Такий запашний еко-етно варіант.
Зауважу, що перед вишивкою мішковину краще попрати вручну в добре теплій воді і не викручувати а помірно віджати та дати висухнити на свіжому повітрі але без прямих сонячних променів. Так само не варто сушити на приладах опалення. Прасувати можна сміливо.
Також перед пранням варто обметати краї полотна, щоб не розтріпувались під час роботи, та і тримати в руках так приємніше.
Техніка вишивки, як ви уже впізнали, найпростіший верхоплут. Ракщо раптом не вмієте так вишивати - запрошую на самий детальний курс, який тільки є в мережі, від Анни Рогатинської зі Львова Верхоплут від найпростішого до Борщівського. Після цього курсу у вас буде море ідей і різнобарв'я варіантів, та галерея неповторних подушок і не тільки.
Після вишивки подушку зшила міцною бавовняною ниткою швом позад голка, попрасувала і наповнила соломою. Хоча, краще було б сіно :)
Чому саме джут, солома, вовна? Поперше, мені подобаються натуральні матеріали. Подобається працювати з ними, тримати в руках, мати в своєму оточенні живі речі.
Від самого початку подушка планувалась на балкон, щоб можна було просто на неї сісти, почуватись комфортна та не перейматись що з нею станеться. Джут мало вбирає вологи і дає сіну дихати. А вовна, тим більше така красива, вона не потребує зайвих слів.
Погодьтесь, таке поєднання фактур, матеріалів, техніки, кольорів - просто красиве!
Фото процесу вишивки і готової подушки були самими полурними сторіс за всю історію ведення instagram @prekrasastudio Я радію що змогла вас надихнути. Чекаю в коментарях фото ваших Верхоплутових робіт.
Також, маю можливість поділитись підібраними мною матеріалами для пошиття такою подушки власноруч. Підготувала для вас набори та підібрала три варіанти кольорів які, на мою думку, гармонують між собою.
Набори можна замовити до 17 жовтня, кількість обмежена, бо оснона маса ниток привезена мною з фестивалю ремесл в Вільнюсі. Зараз більше таких знайти не зможу. Детальніше про набори та як їх замовити дивіться ТУТ.