Спішимо поділитися ще одним надбанням до проєкту Спільний спадок, завдяки якому ми разом з вами підтримуємо фінансово поповнення колекції муз. Івана Гончара в Києві. Це вишита запаска (фартух) першої пол. ХХст. з Жидачівського району Львівської області. Як завше, вона уже передана на баланс музею, приведена до ладу і навіть відфотографована. Фото в високій якості можна завантажити на офіційному сайті проекту.
Повний опис:
Крамна бавовняна тканина - плис, муліне; гладь за контуром малюнка, стебловий шов, обметувальний шов.
Розмір 64 х 60.
Придбано для Музею Івана Гончара коштом «Спільного спадку».
Вся композиція - це поєднання декількох фантастичних яскравих квіткових букетів і зубчики з поодиноких квіток. Навіть є один колос пшениці) Симетричний йому чи то не вишили чи то він не зберігся, як і рожеві квіточки зліва, їх теж нема. А сині кружечки на ніжці і жовтий трикутничок в основі букетів мені чомусь вперто читаються як "Оля" ;)
Мені на цій запасці ввижаються весняні квіти, які першими з"являються серед голого лісу. Ніжні блакитні проліски, білі конвалії, фіолетові крокуси, дикі тюльпани, сон-трава, підсніжники і білоцвіти.
Ще чорна, гола земля після зими, але вже відроджується зі сну, починає буяти і квітнути.
Ніжність і трепет, і багато любові, ось що в цій запасці, як до землі, яка дає життя, так і до України (знайдіть синьо-жовте поєднання)
Навчитися вишивати техніками, якими вишито запаску, можна на курсі "Як вишити хустку. Художня гладь"
Підбірка матеріалів на сайті про вишиті фартухи:
- Фартух як елемент жіночого поясного одягу Житомирщини;
- Старовинні фартухи Львівщини;
- Схема вишивки дитячого фартушка з Львівщини;
Купуючи наші курси, ви не лише вчитесь вишивати, а й поповнюєте колекцію муз.Івана Гончара в м.Києві. Ми пишаємось цим 💛💙