На Полтавщині традиційний одяг, особливо жіночий, завжди був дуже гарним, самобутнім і щедро оздобленим.
Рідна Полтавщина раніше була ще більша, і кожна громада мала свої особливості, відображені в одязі.
Важливим елементом жіночого одягу тоді була корсетка. Саме по ній можна було визначити, хто звідки.
Відомий краєзнавець Едуард Крутько знає все про традиції та одяг наших предків. А щодо теми хорольської корсетки, то крутіше Крутька нема нікого в світі. Ці корсетки дуже вишукані, мають гарно оздоблену погрудку, на якій, як правило, вишивали символічне дерево життя у вигляді чудернацької квітки.
Робили хорольські корсетки з дорогих матеріалів, погрудку виділяли шовковою стрічкою, вишивку теж робили шовком, у стилі українського модерну, що робило її унікальною. Справді, про український модерн ми більше знаємо в архітектурі по роботах Сластіона чи Кричевського. Відомі на весь світ також опішнянські кахлі.
А Едуард Крутько нагадує всім нам про дивовижні візерунки хорольських корсеток. Він щиро переконаний, що ці елементи одягу заслуговують на визнання в якості нематеріальної культурної спадщини і працює над створенням каталогу хорольської корсетки. В його етнографічному музеї "Древо" зберігається чимало корсеток, яким могли б позаздрити навіть збірки великих музеїв. Вони вирізняються сезонами (літні та зимові), кольорами, багатством оздоблення. Корсетки були буденними і святковими, одні призначалися для поїздок на базар чи ярмарок, інші - для походу до церкви чи на весілля.
Відчувається, що кожна майстриня чи майстер вкладав не лише все своє вміння, але й серце та душу. Наші предки були вмілими модельєрами з розвиненим відчуттям смаку і неабиякими талантами. А ще - великими модницями, які намагалися підкреслити одягом свою красу, соціальний статус чи навіть настрій. Вкотре переконуюся, що зберігаючи старовинні речі, ми краще пізнаємо минуле, більше відчуваємо свою приналежність до величної української нації та її тисячолітньої історії.
Тут можна переглянути дописи про чоловічу та жіночі сорочки зі збірки Едуарда Крутько.