У чоловічих борщівських народних сорочках, для завершення горловини, використовували вузенький (близько 2 см), комір з вилогами.
Побутували два види оздоблення такого коміра: вишитий білим по білому технікою «верхоплут», та вишитий чорним (званий в народі «прошивка»), техніками «навиване», «колодки», та інші, з долученням «стеблового шва» чи «ретязя».
Білі комірці пришивали, виключно, до білих сорочок, а ось чорну «прошивку» - до білих, напівбілих та усіх інших, вишитих, чи вовняною, чи бавовняною (DMC) ниткою.
Частенько, чорним комірці з вилогами вишивали бавовняною ниткою DMC, на більш дрібному полотні, ніж сама сорочка, тому вони виглядали дуже ошатно і вишукано.
Комірець з вилогами зігнутий вдвоє, вишивали ту сторону яка виходила на лице, а щоб згин був рівним і акуратним, його стягували і кріпили ниточкою з вузликом.
Фото і схеми вишивки з книги "Борщівська народна сорочка: експедиційні матеріали та приватні колекції" яку ви можете придбати напряму у авторів через офіційну сторінку фейсбук Людмила Олексій Покусинські. Попередні дописи по чоловічій борщівській сорочці на вас чекають ТУТ, ТУТ , ТУТ і ТУТ
Далі буде...