У більшості вишивальниць при фразі “пряма лічильна гладь” чомусь само собою включається “а, лиштва, полтавські сорочки” і все. А насправді прямою лічильною гладдю вишивали в багатьох регіонах і вона буває дуже і дуже різноманітною.
Першою я покажу сорочку з смт. Ясіня Рахівського р-ну Закарпатської обл. з колекції Майстерні Маґди Дзвін. Багато хто думає, що вона вишита низинкою. Але ні, ці сорочки вишивали саме прямою гладдю - як жіночі так і чоловічі.
А ось і верховинська чоловіча сорочка. Найчастіше такі сорочки і справді вишивали низинкою, але деколи бували і прямою гладдю. Саме ця вишита прямою гладдю.
А це сорочка з чудової виставки “Гуцульське Різдво”, яка була в 2016 році в Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Хотілось би щоб вони частіше тішили нас такими виставками.
Ось вам ще один взірець прямої гладі з Гуцульщини, цей клаптик зберігається в колекції Богдан Петричук.
А це вже чоловіча яворівська сорочка з колекції Музей Львів Скансен Шевченківський гай - фан сторінка. Виставка була навесні 2017 року.
Сорочка з Кам’янко-Бузького р-ну Львівської обл. з колекції Майстерні Маґди Дзвін. Схему до цієї сорочки шукайте в майстер-класі Пряма лічильна гладь.
І вінницькі сорочки бувають вишиті прямою гладдю, а не лише низинкою. Теж сорочка з колекції Майстерні Маґди Дзвін.
Комірчики рівненських сорочок часто були вишиті прямою гладдю. На фото комірчик сорочки з Сарненського р-ну. Комірчик кольоровий, а сама сорочка біла, що дуже типово для цього регіону. Більше фото цієї сорочки можна переглянути на сторінці Майстерні Маґди Дзвін. Там є фото гудзичка зробленого з ниток ;)
Чоловіча сорочка з Етнографічний музей в с. Фитьків Наддвірнянського р-ну Івано-Франківської обл. Будете в тих краях - обов’язково відвідайте музей, він чудовий.
А які сорочки, вишиті прямою лічильною гладдю, подобаються Вам?
Навчитись вишивати цією технікою запрошую в детальному майстер-класі Пряма лічильна гладь.