Сорочка яка квітчає свою господиню. Одягаєш таку і, не залежно від пори року та настрою, почуваєшся щасливою. Колекціонери такі сорочки називають заліщицькими бо саме з Заліщицького р-ну, Тернопільської обл., їх збереглось найбільше або борщівськими мальованими (мальованками) за назвою сусіднього району - Борщівського.
жіноча сорочка з колекції Олени Скрипки
Вишивка колодочками - одна з самих різнобарвних технік традиційної вишивки яку полюбили сучасні вишивальниці. Дозволяє проявляти свою творчість в вільному візерунку, кольоровій гамі, в розмірі стібка, в їх положенні і звісно, в різноманітності матеріалів. Підібрати нитки за кольором, посмакувати відтінками, фактурою, вишивати бавовною чи шовком, доповнтити лелітками:
жіноча сорочка з колекції Олени Скрипки
Традиційно, в таких сорочках, вишивка розміщується біля пазушного розрізу, широкі вертикальні смуги спереду та, як правило, більш скромніші біля рукавів
фото з фейсбук сторінки Галини Гафійчук
Аналогічно переду, горизонтальні смуги візерунку прикрашають і спинку сорочки. А такі квіти і більше фото сорочки знизу та професійну схему вишивки високої якості від Ольги Капко можна знайти тут
Найбагатше в мальованих сорочках вишиті рукави. Вони просто неймовірні! Ніби казкові сади чи квіткові галявини. Просто погляньте скільки в них кольору і радості:
фото з фейсбук сторінки Галини Гафійчук
фото з колекції Етно-галерея Роксоляни Шимчук
Незважаючи на все різнобарв'я ця техніка вишивається легко, ніби малюється. Як навчитись вишивати таку красу в детальному майстер-класі Техніка вишивки Колодочки. Як вишивати мальовану сорочку з порадами і секретами від майстрині вишивки зі Львова Ірини Сліпецької. Надихайтесь, навчайтесь і вишивайте в радість!