Світлини з видань бібліотечного фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного опублікованих на сторінці бібліотеки у фейсбук.
На обкладинці видання «Узори селянських хусточок з Полтавщини» вказано – «видання Павловича». Юрій Юрійович Павлович (1874–1947) – український вчений-етнограф, художник-аквареліст. Випускник рисувальної школи М. Мурашка.
Ю. Павлович також займався педагогічною діяльністю, викладаючи в художньо-індустріальній профшколі та середній школі ім. Т. Г. Шевченка. Серед його учнів були Ю. Асєєв, Д. Нарбут та інші видатні діячі української культури та науки.
У етнографічних експедиціях художник-дослідник вивчав та фіксував народні звичаї та обряди, робив численні замальовки народного одягу, житла, землеробського знаряддя, орнаментів рушників, хусток тощо. Одна із статей Ю. Павловича мала назву «З літніх вражень художника-етнографа».
Весільні хусточки Буковини можна переглянути тут Чернігівські хлібні хустки тут. А навчитись вишивати такі хустинки та познайомитись з основними техніками традиційної українсьької вишивки можна в курсі Як вишити рушник, п'ять технік вишивки.
З іншими старовинними виданнями по українській вишивці ви можете ознайомитися в нашій Бібліотеці.