Сорочка-вишиванка чоловіча. Київщина, початок ХХст. Саме так підписана вишита чоловіча сорочка в експозиції Національного музею Історії України.
Добре відомий візерунок, яким сто років тому прикрашали як чоловічі, так і жіночі сорочки Київщини зустрів мене на стенді:
Не менш цікавим є фото над сорочкою з підписом: Самодіяльний театр військовополонених українців у таборі м.Фрайнштадт, Австрія. З фото 1915-1916р.
Дивлюсь на нього і розумію: Скільки всього загублено в нашій історії. Так свою ідентичність, навіть в лихо, несли нащі прадіди по світу. Кожний в сорочці, виплеканій дорогими руками і рідним серцем.
Повернимось до сорочки. Тонке крамне полотно, крій з манишкою.
Ближче комір, вишитий фрагментом основного візерунку і обережно підшитий з вивороту руками. Як ілюстрація чому чоловічого одягу збереглось так мало. Дісталось цій сорочці добре за тих часів.
Основний візерунок. В нас є кілька схожих, які можна взяти щоб вишити свою особливу сорочку. Схеми безкоштовні і платні: чоловіча з Полтавщини, жіноча Полтавщини та візерунки Вінничини, Київщини,Чернігівщини. Ці візерунки підійдуть для оздоблення дитячого, чоловічого і жіночого одягу. Можна створити фамелі лук.
І манжет, який довершує композицію. Тей самей візерунок косою гладдю, штапівкою, хрестиком та елегантні складки:
На ваші прохання ми створили схему вишивки яку можна завантажити безкоштовно в розділі Схеми вишивки. Досліджуючи вишивку, я досліджую нашу історію. Відроджуючи її - відроджуємо себе, тим ким ми є насправді. Нам є чим пишатись!